Лични алати
Пријави се
Трага: Дома II Циклус Уписи КОНКУРС за запишување студенти на втор циклус студии во учебната 2017/2018 година

КОНКУРС за запишување студенти на втор циклус студии во учебната 2017/2018 година

logoukim.jpeg

Објавен е КОНКУРСOT за запишување студенти на втор циклус студии - магистерски студии на студиските програми на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во учебната 2017/2018 година.

Факултетот за електротехника и информациски технологии во учебната 2017/2018 година запишува 300 студенти на втор циклус студии - магистерски студии на 19 едногодишни студиски програми.

 

ikona_pdfКонкурс за запишување на втор циклус студии - магистерски студииikona_pdf

ТЕРМИНИ ЗА КОНСУЛТАЦИИ НА НАСТАВНИОТ КАДАР НА ФЕИТ

Termini.jpg

Студентски сервис iKnow

iKnowUKIM.jpg

ФЕИТ во социјалните мрежи
Календар
септември
« септември 2017 »
повтсрчепесане
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Приемни термини во Деканат
  • Приемниот термин за студенти на Деканот е во вторник и четврток од 11:00 - 12:00 часот.
    Приемот кај Деканот претходно се закажува кај Техничкиот секретар, на 02/3099191 или на tehsekretar@feit.ukim.edu.mk.
  • Приемниот термин за студенти на Продеканот за наука е во понеделник од 10:00 - 12:00 часот.
  • Приемниот термин на Продеканот за настава е во вторник и четврток од 11:00 - 13:00 часот.
  • Примениот термин на Продеканот за финансии е во среда и четврток од 9:00 - 11:00 часот.