Лични алати
Пријави се
Трага: Дома Новости Конкурс за стипендии во рамки на програмата за мобилност ERASMUS LLL за академската 2013/2014 година

Конкурс за стипендии во рамки на програмата за мобилност ERASMUS LLL за академската 2013/2014 година

Во рамки на програмата Erasmus LLL која е дел од програмaта за Доживотно учење на Европската комисија, Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” распишува конкурс за доделување стипендии за студенти и наставен кадар за реализирање на студиски престој на високообразовна институција во ЕУ.

Повеќе информации за условите и начинот на пријавување можете да најдете во дадениот прилог или на веб-страницата на УКИМ: http://www.ukim.edu.mk/dokumenti_m/344_ERAZMUS%20KONKURS%202013-2014.pdf

Прилог:

Конкурс

СКЕЕОР

skeeor1.png

ISO 9001:2008

Календар
март
« март 2017 »
повтсрчепесане
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031