Лични алати
Пријави се
Трага: Дома

Факултет за електротехника и информациски технологииДоделени нови 14 стипендии од енергетските компании

22.JPG14 најдобри студенти на Факултетот за електротехника и информациски технологии, денеска, добија стипендии од енергетските компании АД Електрани на Македонија, АД МЕПСО и ЕВН Македонија. Со ова, шестта година по ред, продолжува стимулирањето на најдобрите студенти со месечна стипендија од 6.000 денари, кои ќе ја добиваат доколку задржат минимална оценка од 8.0.

Повеќе...


КОНКУРС за запишување студенти на втор циклус студии во учебната 2016/2017 година

Факултетот за електротехника и информациски технологии во учебната 2016/2017 година запишува 265 студенти на втор циклус студии - магистерски студии на 19 едногодишни студиски програми.

Повеќе...


Прв академски час на студентите од генерацијата 2016/2017

Првиот свечен час за студентите од прв циклус студии ќе се одржи на 15.09.2016  (четврток) во 12 часот во Амфитеатарот на ФЕИТ. Наставата во зимскиот семестар започнува од 19.09.2016 (понеделник).

Повеќе...


Тренинг курс „Згради со енергија близу до нула - NZEB“ за инженери и архитекти-15.10.2016

Повик за пријавување на учесници на бесплатниот курс за „Згради со енергија близу до нула (NZEB)“ за дипломирани инженери и архитекти, кој ќе започне на 15.10.2016 година.

Повеќе...


Курс за вовед во програмирање Code@FEIT 2016

Code@FEIT 2016 е курс со тема за вовед во програмирање наменет првенствено за идните студенти на ФЕИТ, како и за сите оние кои би сакале да се запознаат со основите на програмирањето. Курсот ќе се одвива во просториите на ФЕИТ, секој работен ден почнувајќи од 12-ти Септември 2016 до 16-ти Септември 2016 година.

Повеќе...


Подготвителна настава по математика и физика за новите студенти

Институтот за математика и физика при Факултетот за електротехника и информациски технологии, во Скопје, во периодот од 31 август до 13 септември 2016, организира подготвителни курсеви по математика и физика за новите студенти.

Повеќе...

СКЕЕОР

skeeor1.png

ISO 9001:2008

Календар
октомври
« октомври 2016 »
повтсрчепесане
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Соопштенија

Пракса во Македонски Телеком

Аплицирање: до 23.10.2016